rodzaje szkieł

Szkła antyrefleksyjne:

Stanowiska pracy w pomieszczeniach biurowych są często nieodpowiednio oświetlone, dotyczy to zarówno oświetlenia sztucznego jak i dziennego. Jest to szczególnie niekorzystne dla osób, które noszą okulary i przez długi czas skupiają wzrok na ekranie komputera lub czytają dokumenty pisane drobnym drukiem - łatwo wówczas o zmęczenie oczu. Dlatego tym osobom warto polecać soczewki uszlachetnione powłokami antyrefleksyjnymi. Zapewniają one soczewkom okularowym większą przejrzystość i tym samym poprawiają jakość widzenia. Powszechnie znaną zaletą antyrefleksu jest także eliminowanie niepożądanego zjawiska odbicia światła i wynikające z tego tytułu pogorszenie sygnału optycznego. Dzięki temu okulary nie są już barierą ograniczającą dopływ światła do oczu.Soczewki progresywne:

Soczewki progresywne, to najbardziej zaawansowane, estetyczne i wygodne rozwiązanie zapewniające wyraźne i ostre widzenie na każdą odległość. Dzięki nim nosisz tylko jedną parę okularów bez konieczności ciągłej ich zmiany. Bez względu na to czy jesteś krótkowidzem, dalekowidzem, masz astygmatyzm - soczewki progresywne skorygują Twój wzrok, jednocześnie przywracając naturalne widzenie.Transitions:

Soczewki Transitions to przejrzyste soczewki automatycznie adaptujące sie do zmiennych warunków świetlnych. Pomagają chronić wzrok przed rażącym światłem i szkodliwymi promieniami UV. Twoje oczy potrzebują takiej samej ochrony przed szkodliwymi promieniami UV jak Twoja skóra. Soczewki Transitions skutecznie blokują w 100% promieniowania UV i UVB, pomagając zachować oczy w dobrym zdrowiu i kondycji.